- Ønsker meg folkefest hjemme 16. mai

Gaute Helstrup gleder seg til flere av godbitene på årets terminliste. Der er det hjemmekampen mot Kongsvinger på fotballens nasjonaldag som skiller seg ut.

HamKam serieåpner borte mot Skeid og Tom Nordlie på Nordre Åsen den 31. mars klokken 15.00, før Gautes tidligere arbeidsgiver, TUIL, blir sesongens første gjester på Briskeby. Dette blir to artige oppgjør for vår nye trener.

- Debuten borte mot et nyopprykket lag med masse entusiasme blir en tøff og artig erfaring, starter Helstrup før han hopper over til hjemmedebuten som han ser fram til.

- Og få hjemmedebuten mot klubben jeg har trent i så mange sesonger blir selvfølgelig spesielt for meg, Tromsdalen er et godt spillende lag det skal bli gøy å møte.

Før sommerpausen kommer det også flere godbiter - spesielt på Briskeby.

- Først har vi Kongsvinger hjemme 16. mai. Med tanke på hjemmekampen foran nesten 5.000 tilskuere (bildet) under 100-årskampen, er det naturlig å kunne håpe på en slik publikumsfest igjen. Det blir et lokaloppgjør med to lag som ønsker å henge med i toppen, og vi ønsker jo naturligvis en ny trepoenger foran mange HamKam-supportere.

- I juni møter vi Aalesund og Raufoss hjemme, som også blir to godbiter for oss. Vi håper også disse kampene kan by opp til fest hjemme på Briskeby, avslutter Gaute Helstrup kort tid etter at terminlisten ble kjent på morgenkvisten.

Se hele terminlisten for 2019-sesongen her:

Runde 1 (30. - 31. mars)
Start - Aalesund Lør 15:30
Nest-Sotra - Raufoss Søn 15:00
Skeid - HamKam Søn 15:00
Strømmen - Ull/Kisa Søn 15:00
Tromsdalen - Jerv Søn 18:00
Sogndal - Sandnes Ulf Søn 18:00
Kongsvinger - Notodden Søn 18:00
Sandefjord - KFUM Søn 18:00

Runde 2 (6. - 7. april)
Aalesund - Kongsvinger Lør 15:30
Raufoss - Sandefjord Søn 15:00
KFUM - Start Søn 15:00
Ull/Kisa - Sogndal Søn 18:00
Jerv - Strømmen Søn 18:00
HamKam - Tromsdalen Søn 18:00
Sandnes Ulf - Nest-Sotra Søn 18:00
Notodden - Skeid Søn 18:00

Runde 3 (13. - 14. april)
Sandefjord - Aalesund Lør 15:30
Strømmen - Sandnes Ulf Søn 15:00
Skeid - Jerv Søn 15:00
Kongsvinger - KFUM Søn 15:30
Nest-Sotra - HamKam Søn 15:00
Start - Raufoss Søn 18:00
Sogndal - Notodden Søn 18:00
Tromsdalen - Ull/Kisa Søn 18:00

Runde 4 (20. - 21. april)
KFUM - Nest-Sotra Man 15:00
Tromsdalen - Sandefjord Man 18:00
Sandnes Ulf - Start Man 18:00
Aalesund - Skeid Man 18:00
Raufoss - Strømmen Man 18:00
Ull/Kisa - Kongsvinger Man 18:00
Jerv - Notodden Man 18:00
HamKam - Sogndal Man 18:00

Runde 5 (27. - 28. april)
Start - Sandefjord Lør 15:30
Notodden - Aalesund Søn 15:00
Sogndal - Raufoss Søn 18:00
Strømmen - HamKam Søn 18:00
Sandnes Ulf - KFUM Søn 18:00
Kongsvinger - Jerv Søn 18:00
Skeid - Tromsdalen Søn 18:00
Nest-Sotra - Ull/Kisa Søn 18:00

Runde 6 (4. - 5. mai)
Aalesund - Sogndal Lør 15:30
Sandefjord - Nest-Sotra Søn 15:00
Tromsdalen - Notodden Søn 18:00
Raufoss - Kongsvinger Søn 18:00
KFUM - Jerv Søn 18:00
Ull/Kisa - Skeid Søn 18:00
HamKam - Sandnes Ulf Søn 18:00
Start - Strømmen Søn 18:00

Runde 7 (11. - 12. mai)
Sogndal - KFUM Lør 15:30
Strømmen - Aalesund Søn 15:00
Sandnes Ulf - Sandefjord Søn 18:00
Kongsvinger - Tromsdalen Søn 18:00
Notodden - HamKam Søn 18:00
Skeid - Raufoss Søn 18:00
Jerv - Ull/Kisa Søn 18:00
Nest-Sotra - Start Søn 18:00

Runde 8 (16. mai)
Aalesund - Tromsdalen Tor 18:00
Sandefjord - Skeid Tor 18:00
Raufoss - Sandnes Ulf Tor 18:00
KFUM - Strømmen Tor 18:00
Ull/Kisa - Notodden Tor 18:00
Nest-Sotra - Sogndal Tor 18:00
HamKam - Kongsvinger Tor 18:00
Start - Jerv Tor 18:00

Runde 9 (25. - 26. mai)
Skeid - Sandnes Ulf Lør 15:30
Tromsdalen - KFUM Lør 15:30
Sogndal - Start Søn 15:00
Strømmen - Sandefjord Søn 18:00
Kongsvinger - Nest-Sotra Søn 18:00
Notodden - Raufoss Søn 18:00
Ull/Kisa - HamKam Søn 18:00
Jerv - Aalesund Søn 18:00

Runde 10 (1. - 2. juni)
Sandnes Ulf - Kongsvinger Lør 15:30
Aalesund - Ull/Kisa Søn 18:00
Raufoss - Tromsdalen Søn 18:00
KFUM - Notodden Søn 18:00
Nest-Sotra - Strømmen Søn 18:00
HamKam - Jerv Søn 18:00
Start - Skeid Søn 18:00
Sandefjord - Sogndal Søn 20:00

Runde 11 (15. - 16. juni)
Kongsvinger - Start Lør 15:30
HamKam - Aalesund Søn 15:00
Tromsdalen - Nest-Sotra Søn 18:00
Sogndal - Strømmen Søn 18:00
Notodden - Sandefjord Søn 18:00
Skeid - KFUM Søn 18:00
Ull/Kisa - Raufoss Søn 18:00
Jerv - Sandnes Ulf Søn 18:00

Runde 12 (22. - 23. juni)
Start - Notodden Lør 15:30
Nest-Sotra - Jerv Søn 18:00
KFUM - HamKam Søn 18:00
Raufoss - Aalesund Søn 18:00
Sandefjord - Ull/Kisa Søn 18:00
Sandnes Ulf - Tromsdalen Søn 18:00
Strømmen - Kongsvinger Søn 18:00
Sogndal - Skeid Søn 18:00

Runde 13 (29. - 30. juni)
Kongsvinger - Sogndal Søn 15:00
HamKam - Raufoss Lør 15:30
Tromsdalen - Start Søn 18:00
Notodden - Strømmen Søn 18:00
Aalesund - Sandnes Ulf Søn 18:00
Skeid - Nest-Sotra Søn 18:00
Ull/Kisa - KFUM Søn 18:00
Jerv - Sandefjord Søn 18:00

Runde 14 (20. - 21. juli)
Start - HamKam Søn 18:00
Nest-Sotra - Notodden Søn 18:00
KFUM - Aalesund Søn 18:00
Raufoss - Jerv Søn 18:00
Sandnes Ulf - Ull/Kisa Søn 18:00
Strømmen - Skeid Søn 18:00
Sogndal - Tromsdalen Søn 18:00
Sandefjord - Kongsvinger Søn 20:00

Runde 15 (27. - 28. juli)
Tromsdalen - Strømmen Søn 18:00
Kongsvinger - Skeid Søn 18:00
Notodden - Sandnes Ulf Søn 18:00
Aalesund - Nest-Sotra Søn 18:00
KFUM - Raufoss Søn 18:00
Jerv - Sogndal Søn 18:00
HamKam - Sandefjord Søn 18:00
Ull/Kisa - Start Søn 20:00

Runde 16 (3. - 4. august)
Sogndal - Ull/Kisa
Strømmen - Jerv
Sandnes Ulf - HamKam
Sandefjord - Tromsdalen
Raufoss - Notodden
Skeid - Aalesund
Nest-Sotra - KFUM
Start - Kongsvinger

Runde 17 (10. - 11. august)
Tromsdalen - Skeid
Kongsvinger - Raufoss
Notodden - Sogndal
Aalesund - Strømmen
Sandefjord - Start
KFUM - Sandnes Ulf
Ull/Kisa - Nest-Sotra
Jerv - HamKam

Runde 18 (17. - 18. august)
Sogndal - Aalesund
Strømmen - Notodden
Sandnes Ulf - Jerv
Raufoss - Ull/Kisa
Skeid - Sandefjord
Nest Sotra - Kongsvinger
HamKam - KFUM
Start - Tromsdalen

Runde 19 (21/08-21/08)
Tromsdalen - Sogndal
Kongsvinger - Strømmen
Notodden - Nest Sotra
Aalesund - Hamkam
Sandefjord - Raufoss
Skeid - Start
Ull/Kisa - Sandnes Ulf
Jerv - KFUM

Runde 20 (24/08-26/08)
Sogndal - Kongsvinger
Strømmen - Tromsdalen
Sandnes Ulf - Aalesund
Raufoss - Start
KFUM - Ull/Kisa
Jerv - Skeid
Nest Sotra - Sandefjord
Hamkam - Notodden

Runde 21 (31/08-02/09)
Tromsdalen - Hamkam
Notodden - KFUM
Aalesund - Jerv
Sandefjord - Sandnes Ulf
Raufoss - Nest Sotra
Skeid - Kongsvinger
Ull/Kisa - Strømmen
Start - Sogndal

Runde 22 (14/09-16/09)
Sogndal - Sandefjord
Strømmen - Start
Sandnes Ulf - Notodden
Kongsvinger - Aalesund
KFUM - Skeid
Jerv - Raufoss
Nest Sotra - Tromsdalen
Hamkam - Ull/Kisa

Runde 23 (18/09-18/09)
Tromsdalen - Sandnes Ulf
Notodden - Kongsvinger
Aalesund - KFUM
Sandefjord - Strømmen
Raufoss - Hamkam
Skeid - Sogndal
Ull/Kisa - Jerv
Start - Nest Sotra

Runde 24 (21/09-23/09)
Strømmen - Sogndal
Sandnes Ulf - Raufoss
Kongsvinger - Ull/Kisa
Aalesund - Notodden
KFUM - Sandefjord
Jerv - Tromsdalen
Nest Sotra - Skeid
Hamkam - Start

Runde 25 (28/09-30/09)
Tromsdalen - Kongsvinger
Sogndal - Nest Sotra
Notodden - Jerv
Sandefjord - Hamkam
Raufoss - KFUM
Skeid - Strømmen
Ull/Kisa - Aalesund
Start - Sandnes Ulf

Runde 26 (05/10-07/10)
Strømmen - Nest Sotra
Sandnes Ulf - Sogndal
Kongsvinger - Sandefjord
Notodden - Ull/Kisa
Aalesund - Raufoss
KFUM - Tromsdalen
Jerv - Start
Hamkam - Skeid

Runde 27 (19/10-21/10)
Tromsdalen - Aalesund
Sogndal - Jerv
Strømmen - Raufoss
Kongsvinger - Hamkam
Sandefjord - Notodden
Skeid - Ull/Kisa
Nest Sotra - Sandnes Ulf
Start - KFUM

Runde 28 (26/10-28/10)
Sandnes Ulf - Skeid
Notodden - Tromsdalen
Aalesund - Start
Raufoss - Sogndal
KFUM - Kongsvinger
Ull/Kisa - Sandefjord
Jerv - Nest Sotra
Hamkam - Strømmen

Runde 29 (3/11)
Tromsdalen - Raufoss
Sogndal - Hamkam
Strømmen - KFUM
Kongsvinger - Sandnes Ulf
Sandefjord - Jerv
Skeid - Notodden
Nest Sotra - Aalesund
Start - Ull/Kisa

Runde 30 (10/11)
Sandnes Ulf - Strømmen
Notodden - Start
Aalesund - Sandefjord
Raufoss - Skeid
KFUM - Sogndal
Ull/Kisa - Tromsdalen
Jerv - Kongsvinger
Hamkam - Nest Sotra

Annonse fra Obos-ligaen: