- Et lag for historiebøkene

Skrevet: Torsdag 15. Jun 2017

Landsturneringen for gatelag på Hankø og Fredrikstad ble historisk for HamKam

For første gang stilte Kamma med eget lag i denne turneringen, og laget skrev seg stolt inn i klubbens snart 100-årige historie på en forbilledlig måte.

21. april 2017 hadde HamKams gatelag sin første trening og utviklingen har vært enorm. To ganger i uka spiller gjengen morsom og god fotball på Briskeby, men kanskje enda viktigere: De har blitt et lag i løpet av denne korte tida.

Under landsturneringen 13. og 14. juni reiste vi sammen som et lag, bodde sammen som et lag, spiste måltidene som et lag og stilte opp for hverandre slik de virkelig gode lagene gjør både på og utenfor banen.

Resultatene var ikke det viktigste, men vi noterer likevel at vi slo FK Haugesund, mens vi fikk noe større trøbbel mot Fredrikstad, Stabæk, Start og ODD. Totalt sett fikk HamKams gatelag kjenne på hvor gode vi er akkurat nå og i hvor god form vi er etter to måneder med trening. De andre gatelagene er med dette advart – Kamma kommer til å bli enda bedre neste gang lagene møtes!

Kamma tok nemlig ut alt av hva vi hadde av krefter og gjorde så godt vi kunne i samtlige kamper.
Mer kan ingen forlange.

HamKams gatelag har kommet for å bli i klubben vår. Takket være et utmerket samarbeid med Hamar kommunes Rus- og psykiatri-team (ROP), har vi rekruttert spillere som elsker fotball – både spillet og det å samles i en fotballgarderobe.

Tor Ole Kirknes og KIWI på Ridabu har stilt opp for laget fra dag en, og har sørget for at HamKam kan servere spillerne lunsj før hver trening. Fantastisk gjort av fantastiske Tor Ole og KIWI.

Klubbens generalsponsor, DNB, har kjøpt inn et helt nytt og flott draktsett, som laget bar med stolthet på Hankø og Fredrikstad denne uka.

I tillegg til det har HamKams utstyrsleverandør, PUMA, gitt gatelagets spillere fotballsko til en verdi av over 60.000!

Takket være våre svært gode medspillere i næringslivet har oppstarten av gatefotball i HamKam vært en stor suksess.

Og la en ting være klinkende klart: Gatelagets spillere låner ikke HamKams drakter. Nei, gatelaget er en del av klubben vår, og alle i HamKam er glade for å få lov til å kalle seg lagkamerater med denne herlige gjengen.

Dersom det er noen, enten i er det offentlige, privat næringsliv, organisasjoner, foreninger, stiftelser eller privatpersoner - som vil spille på lag med HamKams gatelag, ta kontakt med Kai Kristiansen, kai@hamkam.no eller på 957 48 529.

Med stolt sportslig hilsen – Kai Kristiansen, trener for HamKams gatelag

Pos S +/- P
1 HamKam 26 38 65
2 Raufoss 26 25 47
3 Asker 26 14 47
4 Alta 26 18 46
5 Skeid Fotball 26 15 44
6 Grorud 26 -6 37
7 KFUM 26 4 34
8 Kjelsås 26 -6 34
9 Bærum 26 2 33
10 Nybergsund IL Trysil 26 -6 31
11 Vålerenga 2 26 -24 27
12 Finnsnes 26 -19 22
13 Brumunddal 26 -25 22
14 Follo 26 -30 22
Designet og utviklet av Innit AS Hamar