Aasdokken er solgt til Lyn
Mathilde Aasdokken bytter ut 2. divisjon med Toppserien. Kvinnelaget
Etter å ha hospitert i HamKam et par sesonger fra Fagernes IL, signerte Mathilde Aasdokken sin første kontrakt med HamKam som fersk 15-åring i januar i fjor. Siden den gang har Aasdokken vært av de første navnene på tavla når laget skal tas ut.
- Hun er et perfekt eksempel på hvordan vi ønsker at utviklingstrappa vår skal fungere. Oppvokst i vår nyeste samarbeidsklubb Fagernes, videre til HamKam og fra høsten skulle hun startet på Norges beste skole WANG Hamar Toppidrett. Dette er Innlandet i en vakker utviklingssymbiose, sier sportssjef Jørgen Bjørn.
GODT UTVIKLINGSMILJØ
Det har blitt 30 seniorkamper og fem mål i grønt og hvitt for ungjenta fra Valdres de siste to sesongene. Nå skal hun prøve seg i Toppserien for Lyn.
- Vår oppgave er å utvikle spillere som kan håndtere de høyeste nivåene i norsk og internasjonal fotball, både på og utenfor banen. At vi nå selger til den beste utviklingsklubben i Norge på kvinnesiden er ett stort kudos til spillergruppa, støtteapparatet og innlandsfotballen forøvrig. Dette er nok et bevis på at det går an å bli god i Innlandet og på Briskeby, og det bør være til stor inspirasjon for alle unge jenter i Innlandet. Vi takker Lyn for ryddig og god dialog og gleder oss til å følge Mathilde videre, avslutter Bjørn.
