HamKam-familien vokser
Klubben ønsker Søre Ål IL og Fron SK velkommen som samarbeidsklubber
Det stopper ikke på Briskeby! Kort tid etter at Fagernes ble samarbeidsklubb nummer 20, har HamKam Elite gleden av å presentere ytterligere to klubber i det grønnhvite fellesskapet. Vi ønsker Søre Ål Idrettslag og Fron Sportsklubb velkommen som samarbeidsklubb nummer 21 og 22.
Med disse to klubbene styrker HamKam sin tilstedeværelse i Innlandet. Samarbeidet skal bidra til utvikling av lokal fotball, skape fotballglede og gi unge spillere i regionen enda bedre utviklingsmuligheter.
Vinteridrettsklubb med sterk fotballvekst på Lillehammer
Søre Ål Idrettslag er et breddeidrettslag fra Lillehammer, offisielt stiftet i 1944, med røtter tilbake til Søre Ål Skilag i 1927. Klubben er historisk mest kjent for sine aktiviteter innen langrenn, hopp og kombinert.
De siste årene har klubben også satset betydelig på fotball for barn og unge, og opplevd god vekst i aktiviteten. At Søre Ål IL nå blir en del av HamKam-familien, gir nye muligheter for videre utvikling av fotballtilbudet i klubben.
Sterkt fellesskap i Midt-Gudbrandsdalen
Samarbeidsklubb nummer 22 er Fron Sportsklubb, en relativt ny klubb fra Midt-Gudbrandsdalen. Klubben ble etablert i 2022 gjennom sammenslåingen av Fron Fotball og Fron Håndballklubb.
Fotballen i Fron har lenge vært bygget på samarbeid for å samle nok spillere i regionen, og har historisk inkludert krefter fra Sør-Fron IL, Harpefoss IL, Vestsida FK og Vinstra IL. I dag tilbyr Fron SK fotball for både jenter og gutter fra 13-årsalderen og opp til seniornivå.
Stolte av samarbeidet
I HamKam er vi glade for at stadig flere klubber i Innlandet ønsker å samarbeide med oss. Med Søre Ål IL og Fron SK på laget ser vi frem til å dele kompetanse, gjennomføre felles aktiviteter og bidra til å styrke fotballmiljøet i regionen.
Vi ønsker spillere, trenere, foreldre og ledere i både Søre Ål IL og Fron SK hjertelig velkommen til Briskeby!