Historisk på Briskeby

(Asker - HamKam 6-4 og HamKam - Lyn 5-0): Kamma er inne i avslutningen av sin åttende sesong i Østlandsligaen og det begynner derfor å bli lenge mellom hver gang laget opplever noe for aller første gang. Onsdag skjedde det likevel: For første gang holdt HamKam nullen i en seriekamp. Særlig mannen i rød keeper-trøye satte pris på det.

Annonse:

På mange måter synes alle i gatelag-Norge det er aller best om begge lag får juble for scoringer i løpet av en kamp, men for de som har tatt på seg jobben mellom stengene er det jo helt spesielt å holde den berømte nullen.

ARVEN ETTER KJELL
Elias, Kammas sisteskanse helt siden keeper-Kjell ble opptatt som stolt ansatt på Lunden skole, har opplevd det meste som burvokter. Men å ikke slippe inn mål i en seriekamp har han aldri vært med på. Mot Lyn klarte han og laget det, mot en motstander som virkelig sørget for at Elias måtte jobbe for opplevelsen.

NULL HULL: Elias holdt nullen for første gang.
NULL HULL: Elias holdt nullen for første gang.

- Elias, i dag var du helt fantastisk, oppsummerte spillerne i garderoben. Og mannen i den røde trøya hatet ikke å få fortjent ros. 40-åringen har nemlig aldri spilt konsentrert fotball i en time sammenhengende tidligere og har heller aldri reddet med så stor selvtillit.

ENDELIG TRENT GODT
- Vi har endelig fått trent skikkelig de to siste ukene, oppsummerte og forklarte trener Tom Jacobsen etter kampen og ga samtidig lagets manager ei verbal lårhøne. Sjefen har nemlig de to siste ukene vært på sommerferie og kom hjem til dekket bord og direkte til kamp mot Lyn.

Og laget i de smellvakre draktene må tydeligvis ha hatt veldig godt av de to siste ukene, for ute på Briskeby var samtlige spillere opp mot sitt aller beste. Laget spilte vakker fotball, løp masse og samtlige gjorde en formidabel jobb for laget.

BALL-MAGNETER
Våre gjester fra Oslo kom til mange avslutninger fra gode posisjoner, men veldig ofte kom et Kamma-bein i vegen. Og det som ikke ble blokkert tok Elias seg fint av. 

- I dag forsvarte vi oss imponerende og da mener jeg ALLE som var ute på bana. Samtlige var lojale og løpsvillige også når vi selv ikke hadde ballen. Slik er det ikke alltid, mener den hjemvendte treneren og legger til at hjemmelaget neppe har vært bedre med ball enn laget var akkurat denne dagen.

FLOTT KAMP
- Morsomt å se hvor gode spillerne faktisk er når de våger å vise det fram og ekstra gøy å se hvor hardt spillerne jobber for hverandre, hvor mye de heier på hverandre og hvor glad de er i klubben sin, sier Kristiansen og skynder seg å legge til at Lyn sørget for at det ble en flott, tett, jevn og fair fotballkamp.

Disse spilte for Kamma: Elias, Andre, Andreas, Thomas, Pål, Peter, Daffi, Emilie, Martin (1), Emmanuel (2), Abdi, Rebecka, Younes. Kammas fjerde mål ble satt inn av en uheldig Lyn-spiller.

ASKER BORTE
1. oktober var Kamma på Føyka og spilte mot Asker. Også det ble en veldig fin kamp mellom to jevngode lag, som hjemmelaget Asker til slutt vant fortjent med 6-4. 

Hjemmelaget var klart beste første 20 minuttene, før Kamma kom i gang og spilte langt bedre fotball de siste 40 minuttene. Etter pause spilte lagene 3-3 og HamKam avsluttet derfor kampen fint.

Asker slet med mange forfall til denne kampen og for at det i det hele tatt skulle bli kamp, benyttet hjemmelaget seg av en spiller som ikke var spilleberettiget. Dette informerte Asker om og trener Andre Muri ga beskjed om at han uansatt resultat kom til å rapportere inn 3-0 seier til Kamma. 

MÅL: Rebecka med to scoringer mot Asker.
MÅL: Rebecka med to scoringer mot Asker.

- Dette er Fair Play i praksis fra Asker og Andre Muri, som beviser at det er kampen, opplevelsen, måltidet og samholdet som er det aller viktigste. Resultatet er langt fra like viktig, kommenterer Kai Kristiansen.

Disse spilte mot Asker: Kjell, Elias, Thomas, Roger, Andreas, Daffi, Peter (1), Younes, Rebecka (2), Andre og Pål (1). 

 

Annonse fra Eliteserien: