
Julian Gonstad forlenger
Julian Gonstad trives så godt i HamKam at han har valgt å forlenge kontrakten. Denne gangen ut 2028-sesongen. Herrelaget Video
- Det er enkelt og greit fordi jeg trives i HamKam. Jeg har tatt fine steg hele veien siden jeg kom hit i 2021. Det er en klubb som tørr å satse ungt nå, og det er et fint sted for meg å være, innleder unggutten fra Skreia.

Til tross for sin unge alder er han allerede den, sammen med Halvor Rødølen Opsahl med lengst fartstid hos Kameratene.
- Jeg har vært i klubben lenge nå, og en av de spillerne som har vært her lengst av oss som er her nå. Jeg trives veldig godt, det er derfor jeg nå velger og forlenge kontrakten, forteller Julian fornøyd.
Sportssjef Jørgen Bjørn sier dette om forlengelsen.
- Tanken er jo at Julian har vokst seg større og sterkere for hver måned og hvert år. Han har jo alltid vært et stort talent, som nå også begynner å knekke noen koder som gjør at han forhåpentligvis kan være med å farge laget vårt fremover, og det har han jo allerede gjort denne sesongen. Julian er en vi har lyst til å gjøre til en viktig del av laget vårt. Vi håper han gjør seg fortjent til det også, innleder Jørgen Bjørn.
Se hele intervjuet med Julian og Jørgen.