Kamma med tre rekker mot Raufoss

(HamKam - Raufoss 2-9): Antall spillere som ønsker å spille kamp for Kamma øker stadig. Mot Raufoss var 15 spillere med, to rakk ikke kampen og to må trene litt mer før de er kampklare. Det førte til at hjemmelaget kunne kjøre kampen med nesten tre fulle rekker.

Annonse:

Gatelaget var flere spillere på forrige bortekamp mot LSK enn laget har vært på mange år på fremmed kunstgress. Og enda flere meldte seg til tjeneste hjemme mot Raufoss.

17 stykker takket ja til å være med, to som har begynt å trene den siste tida ønsket å være med, mens en håndfull andre var opptatt med andre ting denne tirsdagen.

MANGE TRENER

- 17 spillere er fantastisk bra, men samtidig litt vrient å håndtere for både spillere og oss på linja. Derfor var det på mange måter bra at et par stykker likevel ble forhindret fra å være med, smiler trener Kai Kristiansen, som kan fortelle om solid oppmøte på lagets treninger.

- Vi har de siste ukene ligget på rundt 20 spillere på trening, hvor fem-seks av disse er ganske nye. Stammen med spillere som mer eller mindre alltid møter opp, ligger på rundt 12 stykker og er også økende, forteller en tilfreds Kristiansen.

DUGNADSVILLIGE

For mange på laget er seriekampen en liten, men viktig del av uka. Men gjengen bidrar også på mange andre områder.

- Siden 1. mars har vi hatt 14 dugnader med imponerende frammøte av mange. Vi har spillere som gjør en fantastisk jobb på kvinnenes og herrenes hjemmekamper, vi jobber for HamKam Yngres på ulike turneringer og NTF-tiltak, vi skifter underlag for Storhamars håndballjenter, vi griller pølser til kunder som skifter til sommerdekk, vi rydder på Briskeby og vi hjelper til når HamKams venner møtes, forteller trener-Kai.

VÅGER Å SPILLE KAMPER

- Å spille kamper er fortsatt både viktig og gøy og vi synes det er kult at stadig flere ønsker å spille kamper også. For en del er kamper mindre skumle enn hva de fryktet og lagkameratene er gode til å ta imot de nye, skryter Kristiansen.

Raufoss var også denne gangen et par hakk bedre enn hjemmelaget, som spilte bedre etter pause. 

- Med såpass mange spillere blir det flere bytter og mindre spilletid enn vanlig, men ingen klagde underveis og de fleste fikk muligheten til å bli slitne også denne gangen, avslutter treneren.

Kammas 15 spillere: Elias, Kim, Kenneth, Andre, Andreas, Adam, Daffi, Pål, Kussai, Daniel (1|), Peter, Delawar, Even (1), Younes og Rebecka.

Annonse fra Eliteserien: