Seier mot Medkila
Kvinnelaget
HamKam - Medkila 2-1 (1-0): HamKam tok en viktig seier hjemme mot Medkila søndag kveld.
Hjemmelaget tok tak i kampen fra start og hadde mye ball. Medkila slet med å holde følge med tempoet til hjemmelaget. Etter 21 minutter kom kampens første scoring. Emma Øverby forserte inn i gjestenes sekstenmeter og bredsidet ballen i mål til en fullt fortjent scoring.
HamKam fortsatte å styre oppgjøret etter scoringen, men det ble ikke flere mål før hvilen.
Kampbildet var det samme etter pause, og et kvarter ut i den andre omgangen økte HamKam ledelsen til 2-0. Det var en perle fra Selma Bakke.
Etter scoringen kom bortelaget mer med i kampen, og det ble spenning da Mima Elvestad satte inn en redusering etter 73 minutter. Bortelaget øynet håp og kom på flere overganger, og samtidig etterlot seg store rom. Mina Kjørum Øksnes kunne økt ledelsen til 3-1 etter en flott prestasjon, men kantspilleren klarte ikke å overliste Medkilas keeper.
HamKam holdt bortelaget unna ut kampen og kunne dermed juble for nok en hjemmeseier.
Neste hjemmekamp i 2. divisjon er mot Lillestrøm lørdag 29. august kl.14.00