To klubblegender fyller år!

På bildet er det mye stolt HamKam-historie. Både stopper-kjempen Leif Hagelund (fyller 80 år 20. mars) og klubbleder Anders Greve-Løberg (90 år 16. mars) har opplevd mer i klubben vår enn de fleste andre. Begge var blant andre svært sentrale på 70-tallet.

Annonse:

Forrige fredag troppet Leif opp i dressen Kamma-spillerne fikk i 1974. Ikke overraskende passet den fortsatt perfekt for midtstopperen, som spilte i tospann med Finn Thorsen i klubbens første storhetstid. 

379 A-kamper fikk Leif for HamKam før han ga seg som spiller etter 1976-sesongen.

Anders Greve-Løberg, eller bare Greven blant Kamerater, ledet fotballgruppa da Hagelund og hans lagkamerater herjet i norsk toppfotball. Bergenseren har et stort hjerte for Briskeby-klubben og de siste årene har også Gatelaget fått en plass i Grevens romslige HamKam-hjerte.

Både Anders og Leif har selvsagt for lengst fått Bradgmerket for sin innsats for klubben vår.

På vegne av alle som er glad i HamKam: Gratulerer med dagen, gutter!

Annonse fra Eliteserien: